حقوق| مدرسه وکالت و تجارت |School of Law & Business
نفت , اقتصاد , تجارت بین الملل , شرکت های تجاری , بازرگانی بین المللی , مشاوره بازرگانی,مطالعات تخصصی حقوق تجارت,مقالات  
ترجمه متون انگلیسی

 ترجمه متون حقوقی انگلیسی

لوگوی ما

 مدرسه وکالت و تجارت

لطفا کد لوگوی وب را در وب خود قرار دهید. با تشکر
معرفی کتاب

کتاب مسئولیت مدنی شرکت های نفتی دولتی

کتاب اصول فقه مهارتی

کتاب جامع راهنمای اصول فقه

قانون
خــدمــاتـــــ آزمــــونـــــ هـــــای حــقــوقـــی وبـــــــ مــــدرســـه وکــالتـــ و تـجـارتـــروح الله خلجی rouhollah khalajiراهنمای جامع شرکت در آزمون ال ست

Law School Admission Test

(LSAT)

نویسنده : روح الله خلجی
دارای مدرک ال ست با امتیاز 149 از 180

محل امتحان: دانشگاه امریکایی ارمنستان
American University of Armenia
تاریخ: 22 بهمن ماه 1390


 • آشنایی با آزمون ال ست و مرکز آزمون: LSAC
 •  نحوه ثبت نام و پرداخت وجه
 • شرائط و ضوابط ثبت نام
 • منابع آزمون و چگونگی تهیه آنها
 • محل برگزاری آزمون
 • نحوه اعلام نتایج
 • محل برگزاری دوره های آمادگی آزمون ال ست
 • ساختار امتحان و چگونگی امتیاز دهی
 • تجربه های روح الله خلجی از شرکت در آزمون ال ست


 • توجه: مدیران وبلاگ ها و وبسایت ها برای ذکر این مطلب مجاز به نقل متن نیستند بلکه فقط می توانند لینک این مطلب را با ذکر منبع و نام نویسنده و عنوان مطلب، در وبلاگ یا وبسایتشان قرار دهند.

  لینک:


  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   LSAT
  آشنایی با آزمون ال ست
  و مرکز آزمون:
  Law School Admission Council
  (LSAC)
  در نظام حقوقی کامن لا، بیشتر دانشگاهها، برای پذیرش دانشجویان در رشته حقوق در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری ، سه شرط را مقرر می کنند:

  1- موفقیت در آزمون ال ست با حداقل امتیاز 134 از 180

  2- داشتن مدرک لیسانس ( Bachelor ) در یکی از گرایش های دانشگاهی(برای دانشجویان خارجی این شرط لازم الرعایه نیست. از طرفی برای دانشجویان متقاضی در مقطع دکتری، فقط فوق لیسانس حقوق نیاز است).

  3- برای دانشجویانی که انگلیسی زبان نیستند موفقیت در آزمون آیلتس یا تافل با نمره حداقل 6 الی 7 از 9 شرط می باشد.

  به دلیل ماهیت دادرسی در نظام کامن لا ، که یک ماهیت تطبیقی، منطقی و قیاسی (قیاس به معنای تمثیل) است، دانشجویان حقوق برای آمادگی جهت ورود به عرصه حقوق و تصدی مشاغل قضائی، نیاز به علم منطق، هوش قوی و قدرت استدلال بسیار بالا و نیز قدرت تشخیص شباهت ها و تفاوت های موجود بین پرونده های قضائی را دارند. به همین جهت سؤالات آزمون ال ست با رویکرد استدلالی ، هوشی، منطقی و تطبیقی تنظیم می شود.

   مرکز پذیرش دانشجویان حقوق که به ال سک (LSAC) معروف است و دفتر مرکزی آن در مرکز ایالت پنسیلوانیا ، شهر فیلادلفیای امریکا مستقر است این آزمون را در بیش از 200 دانشکده حقوق در سراسر دنیا مثل هند، استرالیا،کانادا، انگلستان و امریکا بطور تقریبا همزمان در یک روز برگزار می نماید. این آزمون هر چندماه یکبار در تمام دانشکده های حقوقی که عضو مرکز ال سک هستند و از طرف کانون وکلای امریکا ( American Bar Association) تأیید شده اند با حضور ناظران متعدد برگزار می گردد.

  همانطور که گفته شد ، در کامن لا ، دانشجویان حقوق قبل از ورود به رشته حقوق، هم از دانش آکادمیک برخوردارند بطوریکه هیچ کس با مدرک دیپلم یا کالج پذیرفته نمی شود و از طرفی از علم منطق (Logic)  و نیز از هوش قوی و قدرت تطبیق مسائل با یکدیگر ، بهره کافی را دارند. این درحالی است که در کشور ما ایران، در مقطع لیسانس حقوق به هیچ عنوان علم منطق تدریس نمی شود و در آزمون های قضاوت و وکالت ، به هیچ عنوان سؤالات هوشی در نظر گرفته نمی شود. همانطور که در مقدمه کتاب " جامع ترین راهنمای اصول فقه " نوشته ام ، پیشنهاد می کنم که مسئولین مربوطه در وزارت علوم ، 2 واحد کلیات منطق و 2 واحد صناعات خمس را در سرفصل دروس رشته حقوق بگنجانند تا قضات و وکلای ما بتوانند از قدرت استدلال و منطق کافی بهره مند گردند. 


  نحوه ثبت نام و پرداخت وجه؛خرید منابع؛ شرائط و ضوابط ثبت نام؛
  محل برگزاری آزمون
  ؛نحوه اعلام نتایج

  داوطلبان این آزمون می توانند فقط به یک صورت برای این آزمون ثبت نام کنند. مراحل ثبت نام بدین شرح می باشد:
  1-  وارد سایت مرکز ال سک شوید. لینک سایت:  http://www.lsac.org
  2- در ستون سمت راست سایت، در بخش PROSPECTIVE STUDENTS  بر روی اولین گزینه که عنوانش THE LSAT است کلیک کنید. در این صفحه مکان های مربوط به برگزاری آزمون و زمان بندی آزمون در هر قاره نمایش داده شده است.
  3- در بخش THE LSAT Dates and Deadlines  بر روی گزینه Register Now  کلیک نمائید و پس از آنکه فرم ثبت نام نمایش داده شد برای خود یک پروفایل در سایت افتتاح کنید. دقت فرمائید پس از انتخاب کشور محل اخذ آخرین مدرک باید در یکی از بخش های دیگر این فرم  نام دانشگاهیی که آخرین مدرک تحصیلیتان را از آن اخذ نموده اید انتخاب نمایید. لازم به ذکر است که تمام دانشگاههای ایران ، در این سایت شناخته شده اند (دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد بصورت کلی شناخته شده و واحد آنها ذکر نشده است).
  4- قبل از ثبت نام ، شما باید یک پاسپورت معتبر داشته باشید تا بتوانید شماره پاسپورت را در قسمت مربوطه وارد نمایید. بدون شماره پاسپورت ثبتنام مقدور نیست.
  5- برای شرکت در آزمون ال ست ، حتما باید مدرک لیسانس داشته باشید اما نیازی به مدرک آیلتس یا تافل نیست. در هر صوررت از نظر علمی برای آنکه بتوانید متون انگلیسی را در آزمون ال ست مطالعه کنید ، دانش زبان انگلیسی شما باید در حد نمره 6 در آزمون آیلتس یا تافل باشد.
  6- پس از تکمیل فرم و ایجاد نام کاربری و رمز ، آن را حتما در جایی یادداشت کنید تا از خاطر نبرید. فقط با نام کاربری تان می توانید از خدمات سایت استفاده کنید. برای مثال، محل آزمون را انتخاب یا منابع آزمون را خریداری کنید.
  7- برای پرداخت وجه امتحان، که 131 دلار امریکا است حتما باید یک کارت اعتباری بین المللی مثل ویزا کارت یا مسترکارت داشته باشید. اگر یکی از اقوام شما در خارج از کشور این کارت را دارند می توانید نام کاربری و رمز پروفایل خود را به او دهید تا از طریق کارت خودش وجه امتحان را به پروفایل شما انتقال دهد و اگر این امر برای شما مقدور نیست می توانید با یکی از آژانس های  مسافرتی واقع در کشور مقصد ( مثل آژانس های گردشگری در ایروان پایتخت کشور ارمنستان) تماس بگیرید و با پرداخت یک حق الزحمه ، از آنها بخواهید تا از طریق کارت اعتباری شان وجه امتحان را به پروفایل شما انتقال دهند.

   شما می توانید از طریق پروفایل تان در سایت ال سک این امور را به راحتی انجام دهید:
  1- خرید منابع آزمون ال ست . پس از خرید ، این منابع با گذشت حدود 40 روز از مرکز ال سک واقع در شهر فیلادلفیای امریکا به آدرسی که در فرم وارد کرده اید(آدرس منزل شما در ایران به همراه کد پستی) ارسال خواهد شد. من نیز به همین صورت این منابع را خریداری کردم. شایان ذکر است که می توانید برخی از منابع را بصورت رایگان از سایت دانلود کنید. بدیهی است که این منابع ارزش علمی منابع فروشی را ندارند.
   2- ثبت نام برای آزمون ال ست و انتخاب محل آزمون. پیشنهاد می شود برای کسانی که مقیم ایران هستند کشور ارمنستان یا هند را انتخاب نمایند. بطور کلی این آزمون در غیر کشورهای انگلیسی زبان ، در دانشگاههای امریکایی برگزار می شود.
  3- دریافت کارنامه از طریق ایمیل یا از طریق پست. در حین پرکردن پروفایل تان، در فرم مربوطه از شما سؤال می شود که آیا کارنامه را از طریق ایمیل دریافت می کنید یا از طریق پست؟ اگر گزینه پست را انتخاب کنید باید 25 دلار امریکا را از طریق کارت اعتباری بصورت الکترونیکی پرداخت نمایید.
  نکته: در هر دانشکده ای که امتحان را پاس کنید ، مدرک شما از طرف مرکز ال سک در امریکا صادر خواهد شد.

  نکته: مدت اعتبار مدرک ال ست، 5 سال است.
  4- درخواست پذیرش آنلاین جهت تحصیل در یکی از دانشکده های حقوق عضو ال سک. نیازی نیست برای پذیرش در یکی از دانشکده های حقوق ، بطور مستقل عمل کنید. بلکه از طریق پروفایل تان در همین سایت می توانید به راحتی این کار را انجام دهید.
  نکته: جهت شرکت در آزمون ال ست، حتما نیاز نیست درخواست پذیرش برای تحصیل در یکی از دانشکده های حقوق را بنمائید.
  نکته: انجام امور دیگری نیز از طریق پروفایل شما مقدور است که اهمیت کارهای ذکر شده را ندارد.می توانید با مطالعه بخش های دیگر سایت ، بیشتر با آزمون ال ست آشنا شوید.


  محل برگزاری دوره های آمادگی آزمون ال ست

  هر کدام از دانشکده های حقوق که برگزار کننده این آزمون هستند، بطور رایگان دوره هایی را برای آمادگی جهت شرکت در آزمون ال سب برگزار می کنند. برنامه زمان بندی این دوره های آموزشی در سایت دانشگاه محل برگزاری آزمون، اعلام می شود. ممکن است نیازی به ثبت نام جهت شرکت در این دوره ها نباشد و بصورت داوطلب آزاد نیز بتوانید در این کلاس ها شرکت کنید. برای مثال، دپارتمان حقوق دانشگاه امریکایی ارمنستان ، این دوره را بصورت رایگان برگزار می کند.


  american university of armenia ارمنستان

  درب ورودی ساختمان دانشگاه امریکایی ارمنستان  ساختار امتحان و چگونگی امتیاز دهی

  امتحان ال ست تا سال 2005 دارای 4 بخش بود که از سال 2006 بخش نوشتاری نیز به این آزمون اضافه گردید. چهار بخش اول ، هرکدام از 23 تا 27 سؤال را شامل می شوند. مدت پاسخ گویی به هر بخش فقط 35 دقیقه می باشد. هیچ کس نمی تواند در این مدت به همه سؤالات بخش مربوطه پاسخ دهد زیرا متن سؤالات بسیار تفصیلی هستند و هر سؤال دارای 5 گزینه است. سؤالات هر بخش به چند جزء تقسیم می شود. هر جزء دارای فرض های کلی است و سؤالات مربوط به آن جزء بر اساس این فروض کلی طرح شده اند و از طرفی هم هر سؤال دارای فرض های جزئی مربوط به خود است.

  سیستم طراحی پاسخ سؤالات بدین صورت است که تعداد جواب ها بین سؤالات تقسیم شده اند. مثلا اگر بخش اول آزمون ال ست دارای 25 سؤال باشد گزیه A برای 5 بار به عنوان گزینه درست انتخاب شده است ، گزینه های دیگر نیز به همین صورت خواهد بود. طراحان این آزمون به این دلیل گزینه های صحیح را اینگونه بین سؤالات بطور مساوی تقسیم نموده اند چون هیچ داوطلبی نمی تواند در مدت 35 دقیقه به همه سؤالات پاسخ دهد بنابراین هر داوطلب می تواند در مدت 30 دقیقه فقط به 5 الی 8 سؤال از سؤالات هر بخش پاسخ دهد. در دقیقه سی ام ، یکی از ناظرین امتحان اعلام می کند که فقط 5 دقیقه به پایان بخش مانده است. شما باید در این مدت ، برگه پاسخ نامه را بررسی کنید و ببینید که  کدام گزینه را  کمتر پاسخ داده اید ، سپس همان گزینه را برای همه سؤالاتی که متن آنها را نخوانده اید انتخاب نمایید و بر روی برگه پاسخنامه علامت بزنید. 

   
  پنج بخش آزمون ال ست بدین شرح می باشند:


  1- GAMES یا Analytical  Reasoning Questions  بازی هوشی. در این بخش سؤالات هوشی طرح می شود. سؤالاتی مانند:
  چهار شهر وجود دارد به نام های الف ب ج د . پنج دانشجو داریم به نام های ف ق ع ه ح . ف به شهر الف سفر کرده است. ه به شهرهای ج و ب سفر کرده است. ع همان شهرهایی که ه دیده است را سفرکرده. و ....... . حال مشخص نمائید که ح به چه شهرهایی سفرکرده است. در سؤالی دیگر از شما می پرسند: شهر الف چندبار از طرف دانشجویان مورد بازدید قرار گرفته است؟
  همانطور که مشاهده کردید سؤالات این بخش ، رویکردی استدلالی، هوشی و تحلیلی دارند.

  2- Logical Reasoning Questions سؤالات مربوط به علم منطق. در این بخش سؤالاتی پرسیده می شود که ساختاری منطقی دارند. یعنی در طرح آنها از برهان منطقی استفاده شده است مثل قیاس استثنائی. ممکن است در متن سؤال فقط صغری و نتیجه ذکر شده باشد و شما باید در بین گزینه ها به دنبال جمله کبری قیاس باشید.
  بخش منطق آزمون ال ست، تقریبا برپایه منطق فلسفی بنیان نهاده شده است و از منطق ریاضی در این بخش استفاده نمی شود.

  3- Reading Comprehension Questions
  سؤالات مربوط به درک مطلب. در زبان انگلیسی آکادمیک سه نوع متن وجود دارد: متن توصیفی Descriptive Reading ؛ متن استدلالی
  Analytical Reading ؛ متن تطبیقی Comparative  Reading . در آزمون هایی نظیر آیلتس و تافل ممکن است یکی از این سه نوع متن کاربرد داشته باشد. در هر صورت در بخش نوشتاری آزمون آیلتس یا تافل شما باید بر اساس ساختار متن تطبیقی و متن استدلالی ، به نگارش بپردازید. ممکن است متن توصیفی از شما پذیرفته نشود.
  داوطلبی که بتواند دو متن تطبیقی را بخوبی درک کند و بین موضوعات این دو متن به مقایسه بپردازد و شباهت ها و تفاوت های آن دو را دریابد ، می تواند در آینده بین پرونده های قضائی نیز فرایند تطبیق را به خوبی انجام دهد. به همین دلیل در آزمون ال ست ، یک بخش را با عنوان "سؤالات متون تطبیقی" طراحی کرده اند تا قدرت تطبیق شخص متقاضی تحصیل در رشته حقوق را بیازمایند.
  بطور کلی ، سؤالات این بخش به این صورت است که دو متن را ارائه می دهند و از این دو متن مثلا 6 سؤال طرح می کنند و در این سؤالات شباهت ها و تفاوت های موجود بین موضوعات و جزئیات این دو متن را از داوطلب می پرسند.

  نکته : برای فهم مطالبی که در متن سؤالات آزمون ال ست بیان می شود به هیچ عنوان نیاز به دانش تخصصی یا دانش قبلی نیست. ممکن است متون ، حقوقی باشند و ممکن است مطالب غیر حقوقی باشند مانند مطالب  روزنامه ها و کتاب های بزرگان ادبیات و یا از کتاب های علمی سایر گرایش ها.

  4- یکی از بخش های بالا برای دو بار تکرار می شود. بنابر این ، چهار بخش شامل سه نوع سؤال است که یکی از سه نوع سؤالات بالا بطور اتفاقی در هر دفترچه تکرار شده است. البته منظور این نیست که عین سؤالات تکرار شده باشد بلکه مقصود آن است که نوع سؤالات برای دو بار تکرار شده است. مثلا در دفترچه سؤال من در آزمون ال ست ، دو بخش از چهاربخش سؤالات تستی، مربوط به سؤالات هوشی بود. ممکن است برای داوطلب دیگر، بخش متون تطبیقی دوبار تکرار شده باشد.

  5- The Writing Sample بخش نوشتاری. از سال 2006 این بخش به آزمون ال ست اضافه گردید ، با این رویکرد که قدرت استدلال داوطلب  بصورت کتبی سنجیده شود و توانمندی او از جهت استناد به دلیل هایی که به نفع خود است و تضعیف دلیل هایی که مربوط به طرف مقابل است نمایان شود.
  پس از آنکه زمان پاسخگویی به سؤالات تستی به اتمام می رسد، ناظر اصلی امتحان اعلام می کند که هر کس که مایل است می تواند امتحان خود را کنسل کند. بدین معنا که نمره او از طرف مرکز ال سک اعلام نمی شود و گویی که اصلا در آزمون شرکت نکرده است. در پشت برگه پاسخنامه جایی برای کنسل امتحان در نظر گرفته شده است. هرکدام از داوطلبان که آزمون خود را کنسل کنند باید محل آزمون را ترک نمایند تا دیگران به بخش نوشتاری پاسخ دهند. پس از این فرایند، به هر داوطلب یک پاکت نامه داده می شود و در این پاکت یک سؤال سری وجود دارد بگونه ای که  سؤال هر داوطلب با سؤال داوطلب دیگر تفاوت دارد. مدت پاسخگویی به این بخش نیز 35 دقیقه می باشد.
  سؤالی که در بخش نوشتاری پرسیده می شود به این صورت است: در متن سؤال ، یک مسئله کلی بیان می شود و برای حل این مسئله دو راهکار ارائه می گردد. شما باید یکی از این راهکارها را انتخاب نمایید و به تقویت آن بپردازید و راهکار دیگر را تضعیف کنید. توجه داشته باشید که هیچ کدام از راهکار ها غلط نیستند.
  برای مثال از شما به این شکل سؤال می شو
  د:
  آقای الف و خانم ب بازنشته شده اند. می خواهند با حقوق بازنشستگی خود مهاجرت کنند و خانه بزرگی که فعلا در آن ساکن هستند را بفروشند و  شهر محل سکونت خود را تغییر دهند.
  این زوج بازنشسته با دو گزینه رو به رو هستند:
  1- شهر ج ، که شهری کوچک است و مخارج زندگی در آن کم است از طرفی هم آرامش بیشتری در این شهر حاکم است.
  2- شهر د ، که شهری بزرگ است و مراکز تفریحی در این شهر بسیار زیاد است مثل پارک ها و سالن های تئاتر و سینما ولی مخارج زندگی در آن نسبتا زیاد است.
  سؤال : کدام شهر برای مهاجرت  آقای الف و خانم ب ، مناسب تر است؟
  شما در جواب باید یکی از دو شهر را انتخاب کنید و بصورت استدلالی ثابت نمائید که چرا شهری که مورد نظر شماست برای مهاجرت این زوج مناسب تر است. از طرفی باید گزینه دیگر را تضعیف نمایید و ثابت کنید که به دلائل مختلف نباید به شهر دوم مهاجرت کنند.
  توجه داشته باشید که فقط می توانید تا 250 کلمه را به نگارش درآورید . مقاله شما اگر بیش از این تعداد کلمه را دربرگیرد پذیرفته نخواهد شد.

  به این بخش نمره داده نمی شود. بلکه پاسخ شما به سؤال این بخش، به دفتر پذیرش دانشکده حقوقی که شما از آن درخواست پذیرش تحصیل می کنید فرستاده می شود تا در آنجا قدرت استدلال شما ارزیابی گردد.

  شایان ذکر است امتیازی که به شما در کل داده می شود از 120 تا 180 است. یعنی حتی اگر به هیچ کدام از سؤالات آزمون هم پاسخ ندهید حائز 120 امتیاز خواهید شد. در طول تاریخ آزمون ال ست هیچ کس نتوانسته است 180 امتیاز کسب کند. حداقل امتیاز مورد نیاز شما بستگی به دانشکده ای دارد که شما از آن درخواست پذیرش تحصیل را می نمائید. برای مثال، دپارتمان حقوق دانشگاه امریکایی ارمنستان حداقل را 134 امتیاز تعیین نموده است. برخی از دانشکده های حقوقی امریکا مثل دانشگاه کالیفرنیا حداقل را 164 تعیین کرده است.


  تجربه های شخصی روح الله خلجی از شرکت در آزمون ال ست

  وقتی از سفری که در آن آزمون آیلتس را پاس کردم بازگشتم ( 24آبان 90) ، دو ماه و نیم بعد باید دوباره به ایروان می رفتم. یعنی روز 19 بهمن. تاریخ امتحان 22 بهمن بود و محل آزمون هم همان دانشگاه امریکایی ها. از شانس خوب من ، در سفر سوم ، برف شدیدی بارید بطوریکه ارمنی ها نیز می گفتند همچین بارشی از سال 2002 سابقه نداشت. در سرمای شدید، سر وقت در محل آزمون حاضر شدم. البته روز قبل هم با یکی از دانشجویان همان دانشگاه امتحان را بطور آزمایشی برگزار کردیم.

  وقتی می خواستیم به اتاق آزمون برویم، اسامی 11 نفر را خواندند که فقط 8 نفر مان حاضر بودیم. دو نفر ایرانی بودیم. به غیر از من، یک دانشجوی دیگری هم بود که لیسانس اقتصاد از دانشگاه کالیفرنیا داشت و برای پذیرش در همان دانشگاه آمده بود امتحان بدهد. خیلی ترسیده بود. می گفت باید امتیاز 164 را کسب کنم. بخاطر همین ترس و وحشتی که داشت نتوانست امتحان را به آخر برساند. مجبور شد قبل از شروع شدن بخش نوشتاری ، آزمونش را کنسل کند. همیشه معتقد بوده ام که نباید قبل از هیچ آزمونی نتیجه آن را تعیین کنیم. تعیین نتیجه باعث می شود که از خودمان بیش از توانمان انتظار داشته باشیم. به همین دلیل اگر یک سؤال را در امتحان پاسخ ندهیم یا اشتباه پاسخ دهیم ، ترس و اضطراب تمام وجودمان را فرا می گیرد و باقی سؤالات را نیز نمی توانیم پاسخ دهیم. این همان مشکلی است که هموطن ایرانی من به آن دچار شده بود.


  روح الله خلجی rouhollah khalaji


  روح اله خلجی در حال مطالعه منابع آزمون LSAT،
  کتابخانه دپارتمان حقوق دانشگاه امریکایی ارمنستان،
  American University of Armenia  AUA

  فوریه 2012

  من از پاس کردن امتحان ال ست ، هدف های متعددی را دنبال می کردم که مهمترین آنها دستیابی به قدرت تطبیق و استدلال در مسائل حقوقی بود. پیشنهاد می کنم که شما نیز حتی برای یکبار بطور آزمایشی در این آزمون شرکت کنید.   فیلم صحبت های روح اله خلجی پیرامون آزمون ال ست LSAT

  [http://www.aparat.com/v/kXLA7]
  ---------------------

  IRJABS.COM(ISC):  A Legal Analysis of the Supervision of the Supreme Court on the President in Iranian Political System
  طبقه بندی: حقوق تطبیقی، خدمات آزمون های حقوقی، منابع آزمون های حقوقی، اخبار آزمون ها، یادداشتهای حقوقی، گالری (عکس،فیلم،صدا)،
  برچسب ها: آثار حقوقی روح الله خلجی، راهنمای جامع شرکت در آزمون ال ست (LSAT)، نحوه ثبت نام و پرداخت وجه شرائط و ضوابط ثبت نام در آزمون lsat، راهنمای تحصیل در خارج از کشور، منابع آزمون LSAT و چگونگی تهیه آنها، آزمون ال ست LSAT، ثبت نام آزمون ال ست LSAT،
  [ جمعه 29 اسفند 1393 ] [ 06:42 ب.ظ ] [ مدرسه وکالت و تجارت ]
  .: Web Themes By Ali Aminzadeh :.

  درباره تارنما


  www.rkz.ir
  -----------------------------

  سحرم دولت بیدار به بالین آمد
  گفت برخیز که آن خسرو شیرین آمد
  قدحی درکش و سرخوش به تماشا بخرام
  تا ببینی که نگارت به چه آیین آمد

  ----------

  آزادی بیان و ارائه فکر و عقیده از حقوق طبیعی هر انسان است.
  این تارنما را ایجاد نمودم
  تا آنچه از حقوق و تجارت در ذهن دارم
  از عرصه اندیشه به میدان قلم بیاورم.
  لذت تجارت به حدی است که فلسفه و سیاست روح مرا تعالی نمی دهد.
  تجارت پایه و اساس
  سعادت و خوشبختی هر جامعه است.
  محمد بن عبدالله (ص) فرمود :
  «اگر نان نبود،
  ما نماز نمی خواندیم و روزه نمی گرفتیم».
  تجارت را برگزیدم
  تا دل و دین و دنیا نیز با من باشد.

  روح الله خـلـجی

  ----------

  Le régime juridique de l'Iran droit beaucoup à celui de la France. Le droit civil, le droit du commerce, le droit public, les notions utiles et fréquentes du droit pénal ainsi que les jurisprudences de la cour suprême de la France ont toujours été utilisés comme des modèles pour les juristes, les législateurs et les juges iraniens. L'école de droit et des affaires essaie d'introduire les lois et les jurisprudences françaises et promouvoir ainsi l'influence du régime juridique français sur celui de l'Iran
  Rouhollah KHALAJI
  Avocat et conseiller juridique

  کلیپ هایی از روح اله خلجی
  دوره های درسی روح اله خلجی
  مطالب مهم
  موضوعات

  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات