حقوق| مدرسه وکالت و تجارت |School of Law & Business
نفت , اقتصاد , تجارت بین الملل , شرکت های تجاری , بازرگانی بین المللی , مشاوره بازرگانی,مطالعات تخصصی حقوق تجارت,مقالات  
ترجمه متون انگلیسی

 ترجمه متون حقوقی انگلیسی

لوگوی ما

 مدرسه وکالت و تجارت

لطفا کد لوگوی وب را در وب خود قرار دهید. با تشکر
معرفی کتاب

کتاب مسئولیت مدنی شرکت های نفتی دولتی

کتاب اصول فقه مهارتی

کتاب جامع راهنمای اصول فقه

قانون
خــدمـاتـــــ آزمــــونـــــ هـــــای حــقــوقـــی وبــلاگـــــ مــدرســـه وکــالتــــ و تـجـارتـــ

خدمات آزمون ها

شیوه های تست زنیشیوه صحیح تست زنی
در تمام آزمون های حقوقی


نویسنده: علیخانی
وبلاگنویس و وکیل پایه یک دادگستری
منبع: وبلاگ حقوقی علیخانی
با توجه به تستی بودن آزمونهای حقوقی و اینکه داوطلبان می بایست پاسخ سوالات مطروحه در آزمونها را در قالب سوالات 4 گزینه ای پاسخ دهند، نحوه تست زنی بطوریکه سودمند باشد و فقط عنوان تست در برنامه داوطلبان رو پر نکند از اهمیت بالایی برخوردار است که در این پست نحوه مفید تست زنی آموزش داده خواهد شد.

تست زنی دارای 2 جنبه است:

1: تست زنی آموزشی

2: تست زنی سنجشی


از نظر این وبلاگ پس از مطالعه هر مبحث از دروس می بایست به سراغ تستهای مربوط به آن درس رفت. بعضی دوستان به این نوع تست زنی ایراد میگیرند که در این صورت داوطلب با توجه به فاصله کم مطالعه مبحث و تست زنی آن بیشتر تستها رو پاسخ خواهد داد که ممکن است پس از مدتی نتواند آنها را پاسخ دهد. در پاسخ باید عرض کنم که این نوع تست زنی جنبه اموزشی داشته و داوطلب رو با نحوه طرح سوال و نکاتی که شاید داوطلب در حین مطالعه مبحث مربوطه دقت کافی به انها نداشته آشنا خواهد کرد و مسلما راه مطالعه صحیحتر رو به او آموزش خواهد داد.

با توجه به مطالب مذکور لازم است که داوطلب  پس از پایان فصل یا بخش مربوطه به منظور سنجش خود تست آن فصل را بطور یکجا زده و خود را بیازماید.

تست زنی فعال:

داوطلبان می بایست برای تست زدن(جنبه سنجشی) پاسخبرگی در نظر گرفته و پاسخ سوالات رو در آن وارد نمایند. در هنگام زدن تست می بایست با توجه به تعداد تستها زمان رو هم در نظر داشته باشند و سعی بر پاسخگویی به تستهای مربوطه در زمان استاندارد ( هر سوال یک دقیقه) داشته باشند.

پس از اتمام پاسخگویی به سوالات می بایست ابتدا با توجه به پاسخنامه تعداد سوالات صحیح و غلط خود را محاسبه نمایید، سپس با در کنار هم قرار دادن سوالات، پاسخنامه و پاسخبرگ خود تک تک سوالات رو بررسی کنید.

در بررسی شما چند نکته باید مدنظر قرار گیرد:

اول سوالاتی رو که پاسخ صحیح داده اید  تک تک بررسی نمایید، در مورد این سوالات شما با چند نوع پاسخ مواجهید، یا سوالات را از روی علم و قطع و یقین پاسخ داده اید که در این صورت مطالب رو بلدید و فقط باید نکاتی که به نظرتون بسیار مهم است رو در دفترچه ای یادداشت نمایید و یا از روی شانس و حدسی پاسخ داده اید که در این صورت باید نکته مربوطه را خوب مطالعه و کاملا بفهمید.

در مرحله دوم می بایست سوالاتی رو که غلط پاسخ داده اید تک تک بررسی نموده و علاوه بر کشف علت غلط پاسخ دادن (شاید علت فقط بی دقتی بوده باشد) مطلب مربوط به آن تست را کاملا مطالعه و خوب یاد بگیرید و نکاتی که از نظرتون ارزش یادداشت برداری دارند رو یادداشت نمایید.

در ضمن یادتون باشه برخلاف آزمون اصلی در حین تست زنی شما باید به همه سوالات پاسخ دهید زیرا غلط پاسخ دادن و سپس بررسی آن بعضی اوقات باعث یادگیری بهتر و ماندگاری بیشتر مطلب در ذهن شما دوست عزیز خواهد شد.

نکته آخر اینکه در حین تست زنی سوالاتی رو که با توجه به گزینه ها و پاسخ تشریحی در برگیرنده نکات اصلی مطلب مربوطه هستند علامتگذاری نموده تا در مواقع مرور و در صورتی که وقت کافی برای پاسخگویی مجدد به همه تستها ندارید با پاسخدهی به آنها مرور دوباره ای بر روی تستها و مباحث اصلی داشته باشید.

مطمئن باشید اگر بطور فعال تست بزنید و سپس با شیوه مذکور بررسی کنید، مطالب را به نحو احسن یاد خواهید گرفت و مشکلی با سوالات مطروحه توسط طراحان سختگیر و باهوش سوالات نخواهید داشت.

هر کس سطح پروازی به اندازه همتش داره، پس همت کنید تا اوج بگیرید...

با آرزوی موفقیت در آزمونهای حقوقی
طبقه بندی: خدمات آزمون های حقوقی، سؤالات حقوقی،
برچسب ها: خدمات آزمون های حقوقی مدرسه وکالت و تجارت، شیوه های درست پاسخ به سؤالات تستی، خدمات نوین آزمون وکالت، ساده ساز آزمون های حقوقی، خدمات رایگان آزمون کارشناسی ارشد، بهترین های آزمون های حقوقی، پربیننده ترین وبلاگ حقوقی ایران،
[ چهارشنبه 30 اسفند 1391 ] [ 01:23 ب.ظ ] [ مدرسه وکالت و تجارت ]
.: Web Themes By Ali Aminzadeh :.

درباره تارنما


www.rkz.ir
-----------------------------

سحرم دولت بیدار به بالین آمد
گفت برخیز که آن خسرو شیرین آمد
قدحی درکش و سرخوش به تماشا بخرام
تا ببینی که نگارت به چه آیین آمد

----------

آزادی بیان و ارائه فکر و عقیده از حقوق طبیعی هر انسان است.
این تارنما را ایجاد نمودم
تا آنچه از حقوق و تجارت در ذهن دارم
از عرصه اندیشه به میدان قلم بیاورم.
لذت تجارت به حدی است که فلسفه و سیاست روح مرا تعالی نمی دهد.
تجارت پایه و اساس
سعادت و خوشبختی هر جامعه است.
محمد بن عبدالله (ص) فرمود :
«اگر نان نبود،
ما نماز نمی خواندیم و روزه نمی گرفتیم».
تجارت را برگزیدم
تا دل و دین و دنیا نیز با من باشد.

روح الله خـلـجی

----------

Le régime juridique de l'Iran droit beaucoup à celui de la France. Le droit civil, le droit du commerce, le droit public, les notions utiles et fréquentes du droit pénal ainsi que les jurisprudences de la cour suprême de la France ont toujours été utilisés comme des modèles pour les juristes, les législateurs et les juges iraniens. L'école de droit et des affaires essaie d'introduire les lois et les jurisprudences françaises et promouvoir ainsi l'influence du régime juridique français sur celui de l'Iran
Rouhollah KHALAJI
Avocat et conseiller juridique

کلیپ هایی از روح اله خلجی
دوره های درسی روح اله خلجی
مطالب مهم
موضوعات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات