حقوق| مدرسه وکالت و تجارت |School of Law & Business
نفت , اقتصاد , تجارت بین الملل , شرکت های تجاری , بازرگانی بین المللی , مشاوره بازرگانی,مطالعات تخصصی حقوق تجارت,مقالات  
ترجمه متون انگلیسی

 ترجمه متون حقوقی انگلیسی

لوگوی ما

 مدرسه وکالت و تجارت

لطفا کد لوگوی وب را در وب خود قرار دهید. با تشکر
معرفی کتاب

کتاب مسئولیت مدنی شرکت های نفتی دولتی

کتاب اصول فقه مهارتی

کتاب جامع راهنمای اصول فقه

قانون
خــدمـاتـــــ آزمــــونـــــ هـــــای حــقــوقـــی وبــلاگـــــ مــدرســـه وکــالتــــ و تـجـارتـــ

۵علی خراسانی نکته کلیدی در کمتر از ۲۰ ساعت

نویسنده: علی خراسانی

منبع: رساله حقوق

دانشجوی دکتری حقوق خصوصی دانشگاه شهید بهشتی(رتبه ۲)؛

کارآموز قضائی


در جلسه‌ی آزمون چگونه تست‌ها را پاسخ دهیم؟

در این نوشتار نکاتی که را که از زمان کنکور کارشناسی تا آزمون دکتری در خصوص نحوه‌ی پاسخگویی به سئوالات تستی بارها برای خود یادداشت و مرور نموده‌ام، خدمت داوطلبان عرض خواهم کرد. توجه به این نکات برای پاسخگویی به هر آزمون تستی بسیار مهم و ضروری است:

الف) سوالات دفترچه را به ترتیبی که قرار داده شده‌اند، پاسخ دهید. این شیوه‌ای‌ است که حساب شده بوده و طبیعتاً اگر شیوه‌ای کارآمدتر وجود داشت، جایگزین آن می‌شد.

ب) هیچ سئوالی را نخوانده نباید گذاشت. گاهی اتفاق می‌افتد که داوطلب پی‌در‌پی با چند سوال دشوار از یک درس مواجه می‌شود و یا اینکه قادر به پاسخگویی به چنین سئوالاتی نمی‌باشد. در این موارد، که عموماً در دروس زبان و استعداد سنجی رخ می‌دهد، ممکن است داوطلب این‌گونه با خود بیاندیشد که بهتر است این درس را رها نموده و به سئوالات سایر دروس بپردازد. این در حالی است که همیشه پس از چندین سئوال دشوار با شماره‌ی متوالی، نوبت به سئوالات معمولی و گاه آسان می‌رسد. پس منطقی است که همه‌ی سئوالات را خوانده و تست‌های وقت‌گیر و دشوار و آنهایی را که قادر به پاسخگویی نمی‌باشید مشخص کنید تا به سئوالاتی برسید که قادر به پاسخگویی آنها در زمان استاندارد هستید.

ج) در ابتدا نسبت به سئوالات وقت‌گیر، زمان خود را صرف نکنید. تست‌های هر درس زمان خاص خود را دارند؛ پس نخست به تست‌هایی که قادر به پاسخگویی آنها در زمان مقرر آن هستید پرداخته و به آنها پاسخ دهید.

د) برای اینکه به هنگام وارد کردن گزینه‌ی مورد نظر در پاسخ برگ دچار مشکل نشوید، هر پنج یا ده سوالی را که پاسخ دادید، نسبت به تطبیق شماره‌ی سوال و پاسخبرگ اقدام کنید.

ه) هشدار: گروهی از داوطلبان تصمیم دارند تمام پاسخ‌هایشان را یکجا وارد پاسخ برگ نمایند! این خطر وجود دارد که زمان به اتمام برسد و از وارد کردن پاسخ‌هایتان درون پاسخ برگ باز بمانید.

و) اما مهم‌ترین نکته که در آزمون دکتری به ویژه در مورد دروس زبان و استعداد سنجی از اهمیت برخوردار است، زمان‌بندی مناسب می‌باشد. بارها دیده شده داوطلبان علی‌رغم تسلط بر مطالبت به دلیل کمبود وقت نتوانسته‌اند به همه‌ی سئوالات پاسخ دهند. برای تنظیم زمان تست‌زنی از روش ضربدر منفی به شرح ذیل استفاده نمایید:

۱- برخی از سوالات وجود دارند که شما قادر به پاسخگویی آنها هستید ولی تشخیص می‌دهید که پاسخ‌گویی به آنها به زمانی بیشتر از زمان استاندارد آن سئوال نیاز دارند. در کنار چنین سوالاتی یک علامت ضربدر (X) بگذارید و بدون نگرانی از آن رد شوید.

۲- تعدادی از سوالات هم هستند که ممکن است اصلاً قادر به پاسخگویی به آنها نباشید و یا برای شما دشوار باشند. کنار چنین سوالاتی را یک علامت منفی (-) قرار دهید و بدون مکث از آن عبور نمایید.

۳- بعد از پایان سوالات یک درس ساعت خود را نگاه کنید تا زمان باقی مانده از آن درس را متوجه شوید.

۴- پس از پاسخ گویی به سوالات ساده‌ی هر درس (سئوالاتی که در زمان استاندارد قادر به پاسخ گویی آنها هستید) به سراغ سوالات درس بعدی بروید.

۵- در تمام دروس سئوالات وقت گیر و دشوار ار با علامت ضربدر و منفی مشخص کنید.

۶- پس از رسیدن به انتهای دفترچه‌ی سئوال، به ساعت خود نگاه کنید تا بدانید چقدر از زمان کل آزمون باقی مانده است.

اگر مراحل فوق به درستی انجام پذیرد شما به موفقیت چشمگیری در جلسه‌ی آزمون رسیده‌اید؛ زیرا توانسته‌اید همه‌ی سئوالاتی را که قادر به یافتن جواب آنها بوده‌اید، پاسخ دهید و افسوس نخواهید خورد که «اگر وقت کم نیاورده بودم… ».

حال باید برای وقتی که ذخیره شده برنامه‌ریزی کرد. زمان باقی‌مانده را صرف سئوالات وقت‌گیر نمایید. اینکه به سراغ کدام درس بروید برای همه‌ی داوطلبان یکسان نیست! با توجه به ضریب هر درس و میزان تسلط خود بر مطالب، دروس را در اولویت قرار دهید.

در زمان باقی‌مانده، صفحات دفترچه را یک بار بادقت ورق بزنید تا چیزی از نگاهتان دور نمانده باشد.
طبقه بندی: خدمات آزمون های حقوقی، سؤالات حقوقی، یادداشتهای روزانه،
برچسب ها: خدمات آزمون های حقوقی مدرسه وکالت و تجارت، راهنمای قبولی در آزمون دکتری، بانک سؤالات آزمون دکتری، روش های تست زنی، بانک جزوات حقوقی+ دانلود، نکات کلیدی آزمون دکتری، اخبار آزمون دکتری،
[ دوشنبه 9 اردیبهشت 1392 ] [ 09:06 ق.ظ ] [ مدرسه وکالت و تجارت ]
.: Web Themes By Ali Aminzadeh :.

درباره تارنما


www.rkz.ir
-----------------------------

سحرم دولت بیدار به بالین آمد
گفت برخیز که آن خسرو شیرین آمد
قدحی درکش و سرخوش به تماشا بخرام
تا ببینی که نگارت به چه آیین آمد

----------

آزادی بیان و ارائه فکر و عقیده از حقوق طبیعی هر انسان است.
این تارنما را ایجاد نمودم
تا آنچه از حقوق و تجارت در ذهن دارم
از عرصه اندیشه به میدان قلم بیاورم.
لذت تجارت به حدی است که فلسفه و سیاست روح مرا تعالی نمی دهد.
تجارت پایه و اساس
سعادت و خوشبختی هر جامعه است.
محمد بن عبدالله (ص) فرمود :
«اگر نان نبود،
ما نماز نمی خواندیم و روزه نمی گرفتیم».
تجارت را برگزیدم
تا دل و دین و دنیا نیز با من باشد.

روح الله خـلـجی

----------

Le régime juridique de l'Iran droit beaucoup à celui de la France. Le droit civil, le droit du commerce, le droit public, les notions utiles et fréquentes du droit pénal ainsi que les jurisprudences de la cour suprême de la France ont toujours été utilisés comme des modèles pour les juristes, les législateurs et les juges iraniens. L'école de droit et des affaires essaie d'introduire les lois et les jurisprudences françaises et promouvoir ainsi l'influence du régime juridique français sur celui de l'Iran
Rouhollah KHALAJI
Avocat et conseiller juridique

کلیپ هایی از روح اله خلجی
دوره های درسی روح اله خلجی
مطالب مهم
موضوعات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic