حقوق| مدرسه وکالت و تجارت |School of Law & Business
نفت , اقتصاد , تجارت بین الملل , شرکت های تجاری , بازرگانی بین المللی , مشاوره بازرگانی,مطالعات تخصصی حقوق تجارت,مقالات  
ترجمه متون انگلیسی

 ترجمه متون حقوقی انگلیسی

لوگوی ما

 مدرسه وکالت و تجارت

لطفا کد لوگوی وب را در وب خود قرار دهید. با تشکر
معرفی کتاب

کتاب مسئولیت مدنی شرکت های نفتی دولتی

کتاب اصول فقه مهارتی

کتاب جامع راهنمای اصول فقه

قانون
قوه قضاییه
دادستان کرمان: زندان‌زدایی از سیاست‌های
کلان قوه قضاییه است
به گزارش وکالت نیوز به نقل از ایسنا ،دادستان عمومی و انقلاب کرمان تحقق اهداف دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها را منوط به اجرای برنامه‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی دانست.یدالله موحد  با بیان اینکه عملکرد قضات و چگونگی تفسیر و اجرای قوانین می‌تواند شدیدترین قوانین جزایی را تعدیل و ضعیف‌ترین قانون را قوت بخشد، اظهار کرد:

انتظارهای سازمانی و خواست عمومی در تصمیم‌ها و احکام آن‌ها تاثیر عمیقی می‌گذارد؛ بنابراین تدوین دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و ابلاغ و تاکید آن از سوی مسئولان عالی قوه قضاییه، افزایش بی‌رویه جمعیت کیفری را کنترل و متوقف می‌کند و حتی سیر نزولی این جمعیت را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: عفو مقام معظم رهبری و اعمال مقررات ارفاق‌آمیز قانون جدید مجازات اسلامی در سال جاری نیز منجر به کاهش آمار ورودی و موجودی زندان‌های کشور شده است.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان گفت: اگر سازوکارهای قانون جدید مجازات اسلامی مانند نگاه ارفاق‌آمیز به مجازات‌های تعزیری، جرایم سبک، تعویق صدور حکم، توسعه اختیارات قضایی برای تعلیق اجرای مجازات در حین اجرای مجازات، تقلیل مدت تحمل کیفر به یک سوم در حبس‌های کمتر از 10 سال در آزادی مشروط، جایگزین‌های مجازات حبس و همچنین مقررات ارفاق‌آمیز در مورد اطفال و نوجوانان بزهکار به طور مطلوب اجرا شود، می‌توان تدابیر قانونی مقرر در دستورالعمل رییس قوه قضاییه را به نحو مناسب پیاده‌سازی کرد.

این مقام قضایی تاکید کرد: اقدام‌های صورت گرفته در سال جاری را می‌توان نقطه عطفی در عملیاتی شدن سیاست کلان قوه قضاییه در خصوص زندان‌زدایی تلقی کرد.

وی تصریح کرد: با ادعای تامین امنیت جامعه و مصون نگه‌داشتن آن از گزند مجرمان در کنار اصلاح و بازسازی شخصیت اجتماعی بزهکاران، «زندان» به عنوان موثرترین ابزار مبارزه با بزهکاری در دنیا مطرح شد و مورد استفاده قرار گرفت که این اتفاق به مرور توسعه یافت تا آنجا که مجازات «زندان» به عنوان نماد عدالت کیفری تبلور یافت، اما طولی نکشید که دست‌اندرکاران نظام‌های عدالت کیفری درباره ضرورت بازاندیشی کارکرد اجتماعی مجازات زندان به اتفاق‌نظر رسیدند به طوری که در حال حاضر توسل به تدابیر مجازات‌های جایگزین حبس ضرورتی غیرقابل انکار است.

موحد همچنین با بررسی وضعیت زندان‌های ایران تصریح کرد: با تجزیه و تحلیل اعداد و ارقام جمعیت زندان‌های کشور در دو دهه اخیر، روند افزایش تصاعدی این آمار نشان می‌دهد که مواردی مانند جرم‌انگاری افراطی و توسل بی رویه به مجازات زندان، فرهنگ رایج و انتظار عمومی سبب شده تا قضات در تعقیب و اعمال مجازات، زندان را برای پاسخگویی به خواست عمومی برگزینند و از سوی دیگر به دلیل اینکه موقعیت جغرافیای خاص کشور به گونه‌ای است که ایران را در همسایگی با کشوری که بزرگترین مولد موادمخدر دنیاست قرار داده، این موضوع سبب شده که خاک ایران در مسیر ترانزیت و قاچاق عمده موادمخدر دنیا قرار بگیرد و جرایم هولناک و خشونت‌بار ناشی از آن و مصرف موادمخدر و روان‌گردان بیشتر بروز یابد.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان مبارزه بی‌امان و قاطع جامعه با این پدیده شوم و تبعات آن را موجب کاهش ورودی زندان‌ها دانست و افزود: علاوه بر عوامل ذکر شده نارسایی و نوسان‌های اقتصادی و اجتماعی مانند تهاجم فرهنگی هم موجب شده تا میزان جرم و تنوع آن افزایش یابد؛ بنابراین نوع نگرش به کارکرد مجازات حبس، پدیده شوم موادمخدر و رشد نرخ جرم در کشور از جمله عوامل مهمی است که باعث شده امروز با معضلی موسوم به تورم جمعیت کیفری در زندان‌ها مواجه باشیم.
طبقه بندی: وکالت نیوز، گزارش،حوادث و اخبار حقوقی، نهادهای حقوقی،
برچسب ها: وکالت نیوز، قوه قضاییه، اجرای قوانین، قاچاق موادمخدر، نوسان‌های اقتصادی، زندان، زندان زدایی،
[ سه شنبه 23 مهر 1392 ] [ 02:58 ب.ظ ] [ مدرسه وکالت و تجارت ]
.: Web Themes By Ali Aminzadeh :.

درباره تارنما


www.rkz.ir
-----------------------------

سحرم دولت بیدار به بالین آمد
گفت برخیز که آن خسرو شیرین آمد
قدحی درکش و سرخوش به تماشا بخرام
تا ببینی که نگارت به چه آیین آمد

----------

آزادی بیان و ارائه فکر و عقیده از حقوق طبیعی هر انسان است.
این تارنما را ایجاد نمودم
تا آنچه از حقوق و تجارت در ذهن دارم
از عرصه اندیشه به میدان قلم بیاورم.
لذت تجارت به حدی است که فلسفه و سیاست روح مرا تعالی نمی دهد.
تجارت پایه و اساس
سعادت و خوشبختی هر جامعه است.
محمد بن عبدالله (ص) فرمود :
«اگر نان نبود،
ما نماز نمی خواندیم و روزه نمی گرفتیم».
تجارت را برگزیدم
تا دل و دین و دنیا نیز با من باشد.

روح الله خـلـجی

----------

Le régime juridique de l'Iran droit beaucoup à celui de la France. Le droit civil, le droit du commerce, le droit public, les notions utiles et fréquentes du droit pénal ainsi que les jurisprudences de la cour suprême de la France ont toujours été utilisés comme des modèles pour les juristes, les législateurs et les juges iraniens. L'école de droit et des affaires essaie d'introduire les lois et les jurisprudences françaises et promouvoir ainsi l'influence du régime juridique français sur celui de l'Iran
Rouhollah KHALAJI
Avocat et conseiller juridique

کلیپ هایی از روح اله خلجی
دوره های درسی روح اله خلجی
موضوعات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic