حقوق| مدرسه وکالت و تجارت |School of Law & Business
نفت , اقتصاد , تجارت بین الملل , شرکت های تجاری , بازرگانی بین المللی , مشاوره بازرگانی,مطالعات تخصصی حقوق تجارت,مقالات  
ترجمه متون انگلیسی

 ترجمه متون حقوقی انگلیسی

لوگوی ما

 مدرسه وکالت و تجارت

لطفا کد لوگوی وب را در وب خود قرار دهید. با تشکر
معرفی کتاب

کتاب مسئولیت مدنی شرکت های نفتی دولتی

کتاب اصول فقه مهارتی

کتاب جامع راهنمای اصول فقه

قانون
اعدام ، حقوق
زنده ماندن اعدامی به خواست خدا محقق شده است/
ضرورت توقف اجرای مجدد حكم


به گزارش وکالت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران ، "سید‌علی شاه‌صاحبی"  با اشاره به مساله فردی كه به اتهام نگهداری یك كیلوگرم ماده مخدر شیشه به اعدام محكوم شده و بعد از اجرای حكم به طرز معجزه‌آسایی زنده مانده است، گفت: طبق مواد 18 و 19 آیین‌نامه اجرای احکام مجازات اعدام، چنانچه با معاینه و تشخیص پزشک، علائمی از حیات شخص اعدام شده وجود نداشته باشد و کلیه تشریفات قانونی نیز انجام و همچنین گواهی فوت نیز صادر شده باشد، این امر به منزله اجرای کامل حکم اعدام است و بر فرض ایجاد علائم حیاتی نمی‌توان مجدداً حکم را اجرا كرد.
وی با بیان اینكه آیین‌نامه اجرای احکام مجازات، اعدام مجدد فرد زنده شده را پیش‌بینی نكرده است، اظهار داشت: چنانچه فرض زنده ماندن وی، ناشی از قصور پزشک و ماموران باشد این مسئله به فرد اعدامی ارتباط ندارد و همچنین این امر دلیلی بر اجرای مجدد حکم نخواهد بود چرا که حکم اجرا شده و انصاف اقتضاء می‌کند كه این فرد مجدد اعدام نشود.

 
شاه‌صاحبی تصریح كرد: از لحاظ شرعی صحیح نیست برای کسی که خداوند به وی حیاتی دوباره بخشیده، حكم مرگ صادر كرد و باید اجرای مجدد حكم متوقف شود.
 
این وكیل دادگستری در پایان خاطرنشان كرد: مجازات مجدد فرد اعدامی كه پس از اجرای حكم زنده مانده صحیح نیست و انصاف اقتضاء می‌کند كه وی مجدد اعدام نشود،‌ چرا كه زنده ماندن وی به خواست خدا محقق شده است.

 گفتنی است؛ مرد 37 ساله ای به نام علیرضا-م، سه سال پیش به جرم حمل یک کیلوگرم مخدر شیشه به اعدام محکوم شده و تا چهارشنبه هفته قبل در زندان بجنورد بود.

این فرد سحرگاه چهارشنبه اعدام و 12 دقیقه بالای دار بود تا در نهایت با تایید پزشک، به سردخانه منتقل و یک روز بعد، کارگر سردخانه متوجه شد کاور پلاستیکی یکی از جسدها بخار گرفته و این یعنی جنازه نفس می‌کشد.

 با اطلاع مسئولان پزشکی قانونی مجرم بلافاصله به بیمارستان امام علی(ع) بجنورد منتقل شد تا اقدامات درمانی روی وی انجام شود.

برخی افراد معتقدند فرد مذكور بعد از بهبودی باید دوباره پای چوبه دار رفته و اعدام شود اما این نظر مخالفان زیادی نیز دارد و اعدام دوباره علیرضا این روزها بهانه گمانه زنی‌های زیادی در فضای مجازی شده و این در حالی است كه عده‌ای از کاربران معتقدند اجرای حکم متهم باید متوقف شود و عده‌ای دیگر، خواستار عفو متهم شده‌اند.طبقه بندی: قانون، حقوق جزا و جرم شناسی، کیفرشناسی، جرائم مربوط به مواد مخدر، اجرای احکام کیفری، وکالت نیوز، گزارش،حوادث و اخبار حقوقی،
برچسب ها: وکالت نیوز، اعدام فرد قاچاقچی، زنده شدن بعد از اعدام+عکس، حقوق جزا و جرم شناسی، نگهداری یك كیلوگرم ماده مخدر شیشه، آیین‌نامه اجرای احکام مجازات اعدام، زنده ماندن اعدامی،
[ دوشنبه 29 مهر 1392 ] [ 06:20 ب.ظ ] [ مدرسه وکالت و تجارت ]
.: Web Themes By Ali Aminzadeh :.

درباره تارنما


www.rkz.ir
-----------------------------

سحرم دولت بیدار به بالین آمد
گفت برخیز که آن خسرو شیرین آمد
قدحی درکش و سرخوش به تماشا بخرام
تا ببینی که نگارت به چه آیین آمد

----------

آزادی بیان و ارائه فکر و عقیده از حقوق طبیعی هر انسان است.
این تارنما را ایجاد نمودم
تا آنچه از حقوق و تجارت در ذهن دارم
از عرصه اندیشه به میدان قلم بیاورم.
لذت تجارت به حدی است که فلسفه و سیاست روح مرا تعالی نمی دهد.
تجارت پایه و اساس
سعادت و خوشبختی هر جامعه است.
محمد بن عبدالله (ص) فرمود :
«اگر نان نبود،
ما نماز نمی خواندیم و روزه نمی گرفتیم».
تجارت را برگزیدم
تا دل و دین و دنیا نیز با من باشد.

روح الله خـلـجی

----------

Le régime juridique de l'Iran droit beaucoup à celui de la France. Le droit civil, le droit du commerce, le droit public, les notions utiles et fréquentes du droit pénal ainsi que les jurisprudences de la cour suprême de la France ont toujours été utilisés comme des modèles pour les juristes, les législateurs et les juges iraniens. L'école de droit et des affaires essaie d'introduire les lois et les jurisprudences françaises et promouvoir ainsi l'influence du régime juridique français sur celui de l'Iran
Rouhollah KHALAJI
Avocat et conseiller juridique

کلیپ هایی از روح اله خلجی
دوره های درسی روح اله خلجی
موضوعات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic