حقوق| مدرسه وکالت و تجارت |School of Law & Business
نفت , اقتصاد , تجارت بین الملل , شرکت های تجاری , بازرگانی بین المللی , مشاوره بازرگانی,مطالعات تخصصی حقوق تجارت,مقالات  
ترجمه متون انگلیسی

 ترجمه متون حقوقی انگلیسی

لوگوی ما

 مدرسه وکالت و تجارت

لطفا کد لوگوی وب را در وب خود قرار دهید. با تشکر
معرفی کتاب

کتاب مسئولیت مدنی شرکت های نفتی دولتی

کتاب اصول فقه مهارتی

کتاب جامع راهنمای اصول فقه

قانون


سه/سه/نود و سه


مـه آفـریـد بدون اطلاع وکیل و همسرش اعدام شد
به گزارش وکالت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران ،حکم محکومیت به اعدام محکوم علیه زندانی مه آفرید امیرخسروی فرزند منصور، سحرگاه روز شنبه، سوم خردادماه 1393 در محل زندان اوین اجرا شد. 

پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران در این باره نوشت: «حکم محکومیت به اعدام محکوم‌علیه زندانی مه‌آفرید امیرخسروی فرزند منصور، که از بابت افساد فی‌الارض از طریق شرکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور با تبانی و فساد در شبکه بانکی و توسل به روش‌های متقلبانه و مجرمانه و اخذ میلیاردها تومان وجوه غیرقانونی و شرکت در پولشویی و پرداخت رشوه، به اعدام محکوم و حکم صادره در دیوان عالی کشور تأیید شده بود، سحرگاه روز شنبه، سوم خردادماه 1393 در محل زندان اوین اجرا شد.»

مه‌آفرید امیرخسروی اهل رودبار گیلان که با نام امیرمنصور آریا نیز از وی نام برده شده، در شهریور ۱۳۹۰ به اختلاس چند هزار میلیارد تومانی (۲۸۰۰ یا ۳۰۰۰ میلیارد تومان) متهم شد. در آن زمان گفته شد که این فساد بزرگترین فساد مالی تاریخ ایران است. 

ماجرای "فساد سه هزار میلیارد تومانی" به پرونده اتهام‌های صاحب چند شرکت ارتباط دارد که گفته می‌شود از طریق تبانی با رئیس شعبه بانک صادرات در کارخانه فولاد خوزستان، اسناد اعتباری به مبلغ چند میلیارد تومان گشوده‌، بی آنکه تمام یا دست‌کم بخش عمده ای از وجه این اعتبارنامه‌ها را پرداخته باشد.

او سپس این اسناد اعتباری (ال‌سی ها) را با قیمتی پایین‌تر از قیمت رسمی به بانک‌های دولتی و خصوصی دیگر می‌فروخته است.

بنابر اعلام بانک صادرات، این اختلاس در سال ۱۳۸۶ آغاز شده و در سال ۸۸ رقمش کمتر از ۸۰ میلیارد تومان بوده اما در سال ۱۳۸۹ به ۸۰۰ میلیارد تومان و در سال 90 به ۲۸۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

در بهمن ماه سال 90 و چند ماه پس از اعلام کشف این فساد اولین جلسه دادگاه  به ریاست قاضی سراج برگزار شد، دادگاه بررسی این پرونده در تیرماه سال 91 به پایان رسید و در مرداد ماه احکام اولیه پرونده صادر شد. قاضی سراج برای چهار تن از متهمان ان از جمله مه افرید امیر خسروی حکم اعدام صادر کرد. 

در بهمن ماه سال 91 دیوان عالی کشور نیز حکم اعدام این افراد را تائید کرد. دادگاه برای دو تن دیگر از متهمان حبس ابد صادر کرد و تعدادی دیگر هم به زندان های طولانی مدت محکوم شدند. 

فساد سه هزار میلیاردی یکی از پر سرو صدا ترین پرونده های اقتصادی تاریخ ایران است که نام برخی از مقامات بلند پایه سیاسی و  نمایندگان مجلس  دولت گذشته در آن مطرح شد. 

یکی از متهمان اصلی پرونده، محمودرضا خاوری، مدیرعامل پیشین بانک ملی ایران است که به کانادا رفته است. به گفته مقام‌های قوه قضائیه، خاوری به طور غیابی محاکمه می‌شود. پیگیری هایی نیز برای دستگیری خاوری توسط پلیس اینترپل صورت گرفته است که تاکنون بی نتیجه مانده است. 

در ماه های اخیر و پس از تائید حکم اعدام مه آفرید امیر خسروی تلاش هایی برای جلوگیری از اعدام او صورت گرفت. چند روز پیش از غلامعلی ریاحی وکیل امیر خسوری اعلام کرد که او  موکلش به مقام معظم رهبری نامه نوشته است. 

ریاحی جزییات محتوای نامه را اعلام نکرد اما گفت: «درخواست موکلم این است که محتوای نامه با کسب اجازه از سوی قوه قضاییه به اطلاع مسئولان و مردم برسد.»طبقه بندی: رویه قضایی، حقوق کیفری اقتصادی، حقوق جزا و جرم شناسی، کیفرشناسی، اجرای احکام کیفری، سیاست و حقوق، وکالت نیوز، گزارش،حوادث و اخبار حقوقی،
برچسب ها: وکالت نیوز، اعدام، مه آفرید، مه آفرید خسروی، اعدام مه آفرید خسروی، اعدام در ایران، اعدام مسفد اقتصادی،
[ شنبه 3 خرداد 1393 ] [ 12:46 ب.ظ ] [ مدرسه وکالت و تجارت ]
.: Web Themes By Ali Aminzadeh :.

درباره تارنما


www.rkz.ir
-----------------------------

سحرم دولت بیدار به بالین آمد
گفت برخیز که آن خسرو شیرین آمد
قدحی درکش و سرخوش به تماشا بخرام
تا ببینی که نگارت به چه آیین آمد

----------

آزادی بیان و ارائه فکر و عقیده از حقوق طبیعی هر انسان است.
این تارنما را ایجاد نمودم
تا آنچه از حقوق و تجارت در ذهن دارم
از عرصه اندیشه به میدان قلم بیاورم.
لذت تجارت به حدی است که فلسفه و سیاست روح مرا تعالی نمی دهد.
تجارت پایه و اساس
سعادت و خوشبختی هر جامعه است.
محمد بن عبدالله (ص) فرمود :
«اگر نان نبود،
ما نماز نمی خواندیم و روزه نمی گرفتیم».
تجارت را برگزیدم
تا دل و دین و دنیا نیز با من باشد.

روح الله خـلـجی

----------

Le régime juridique de l'Iran droit beaucoup à celui de la France. Le droit civil, le droit du commerce, le droit public, les notions utiles et fréquentes du droit pénal ainsi que les jurisprudences de la cour suprême de la France ont toujours été utilisés comme des modèles pour les juristes, les législateurs et les juges iraniens. L'école de droit et des affaires essaie d'introduire les lois et les jurisprudences françaises et promouvoir ainsi l'influence du régime juridique français sur celui de l'Iran
Rouhollah KHALAJI
Avocat et conseiller juridique

کلیپ هایی از روح اله خلجی
دوره های درسی روح اله خلجی
موضوعات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic